Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola

Ugrás a tartalomra Ugrás a láblécre

Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola

KEHOP-5.2.15-21-2023-00111-Energetikai fejlesztések

A projekt címe: Energetikai fejlesztés

A projekt azonosító száma: KEHOP-5.2.15-21-2023-00111

A kedvezményezett neve: Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola

A szerződött támogatás összege: 24 723 697 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt megvalósítás időszaka: 2023.05.30.-2023.12.14.

A projekt tartalmának bemutatása:

A Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola energetikai fejlesztés előkészítésébe kezdett, melynek első eleme az épületek adottságainak felmérése és tervek készítése annak érdekében, hogy azok a 21. század energiahatékonysági követelményeinek megfeleljenek. Ez a tervezés iskolánk és a felsőzsolcai Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola valamint a vele egy épületben működő Tagintézményünk számára az Európai Unió Kohéziós Alapjának 24,72 millió forintos támogatásával valósulhatott meg. A pályázat során a kiviteli tervdokumentáció elkészült, mely a következőre terjed ki. A Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola esetében az épület teljes fűtésrendszerének korszerűsítése, új hőleadói hálózat kialakítása, hőtermelői oldalon új bivalens rendszer kialakítása kondenzációs kazánnal és levegő víz üzemű hőszivattyúval. A felsőzsolcai Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola valamint a vele egy épületben működő Tagintézmény esetében pedig Az épület teljes fűtésrendszerének korszerűsítése, új csőhálózat és hőleadói hálózat kialakítása, hőtermelői oldalon új bivalens rendszer kialakítása kondenzációs kazánnal és levegő víz üzemű hőszivattyúval. Amennyiben a későbbiekben, ha a forrás rendelkezésre áll, megvalósul a beruházás.

Köszönet illeti érte az Európai Uniót és Magyarország kormányát.